Gimnazjum nr 7 w Elblągu

• Zmniejsz rozmiar czcionki

IV Międzyszkolny Turniej w Piłce Nożnej chłopców klas VI o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 7 w Elblągu.

14 marca br. w hali CSB przy ulicy Grunwaldzkiej odbędzie się

W sportowych zmaganiach weźmie udział 6 drużyn reprezentujacych szkoły podstawowe: SP1, SP 4, SP 14, SP16, SP21 i SP 25.

100 Dni Przed Mistrzostwa Świata Siadamy i Gramy

Email Drukuj PDF

Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco w Elblągu już za 100 dni. Z tej okazji klub IKS ATAK zorganizował turniej na Hali Sportowo- Biznesowej przy ul .Grunwaldzkiej „100 Dni Przed Mistrzostwa Świata Siadamy i Gramy” i „100 Dni Przed Mistrzostwami Gramy Parami” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gimnazjum nr 7 również wzięło udział w tej imprezie jako współorganizatorzy i uczestnicy zawodów. Drużyna Pana Adama Albertowicza zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!!!

Przygotowaliśmy również stoisko promocyjne szkoły dotyczące organizowanych w niej imprez, konkursów i osiągnięć . Mogliśmy pochwalić się pięknymi pracami Decoupage, które wykonała Pani Ania Arlik ze swoimi zdolnym uczniami. Prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Dodatkową atrakcją była, przygotowana przez Pana Wojtka Gradzińskiego fotorelacja z wyjazdów w góry. Podzielił się z nami swoją pasją wspinania się, za co dziękujemyJ

Ogromne zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży wzbudzała prezentacja pt.: ”Z życia Gimnazjum nr 7”przygotowana przez Pana Tomasza Mizerskiego. Również dziękujemy!

Panie Iwona Zapolska, Aleksandra Różalska i Magdalena Polkowska przygotowały piękne i kolorowe stoisko naszej szkoły. Świetna robota!!!

Dziękujemy Pani dyrektor Iwonie Statek za przybycie na zawody i kibicowanie naszemu zespołowi.

Do końca imprezy towarzyszyły nam świetne humory, a kolejny turniej piłki siatkowej na siedząco już 9 kwietnia.

Do zobaczenia

Email Drukuj PDF

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY” ORGANIZUJE WARSZTAY DLA UCZNIÓW , RODZICÓW I NAUCZYCIELI.

WARSZTATY BĘDĄ DOTYCZYŁY PROFILAKTYKI

WALKI Z PRZEMOCĄ , NAŁOGAMI I UZALEŻNIENIAMI.

WARSZTATY BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ:

W PONIEDZIAŁKI W GODZINACH 15-17

SERDECZNIE ZAPRASZA PEAGOG SZKOLNY

Ogólne treści programu warsztatów:

1. 10.03. – Przemoc - jej rodzaje, formy pomocy

2. 24.03. – Dlaczego młodzież lubi dopalacze ?

3. 31.03.- Procedura niebieskiej karty

4. 7 /14.04.- Uzależnienia a rozwój od poczęcia do narodzin

5. 28.04.- Zapobieganie przemocy wobec kobiet

6. 30 .05.- podsumowanie „Szkoły bez przemocy „:

Debata, zaproszenie gości, pokaz inscenizacji, gazetka, symboliczne wypuszczenie czerwonych balonów.

Zapraszam wszystkich nauczycieli będących w zespole SBP do współpracy i dzielenia się pomysłami.

Olga Karolczuk z zespołem

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY Komiksada

I MIĘDZYSZKOLNY

LITERACKO-PLASTYCZNY

Komiksada

24 lutego 2014 r. w Gimnazjum nr 7 w Elblągu odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Komiksada”. Do konkursu przystąpiło 44 uczniów będących reprezentantami SP nr 4,12,16,18,21, Zespołu Szkół Pijarskich, Gimnazjum nr 2, 5, 7.

Uczestnicy brali udział w dwóch etapach konkursu: plastycznym, przedstawiając dowolny mit w postaci komiksu oraz literackim, zmierzając się z testem dotyczącym tematyki mitologicznej. Komisja Konkursowa w składzie: p. Sylwia Baranowska – nauczyciel polonista, logopeda,

p. Beata Dziemidowicz – nauczyciel polonista, wychowawca świetlicy, oligofrenopedagog,

p. Anna Nowacka – nauczyciel polonista,

p. Eliza Kaczmarczyk – nauczyciel muzyki i plastyki oceniała prace plastyczne – komiksy oraz testy wiedzy i wyłoniła laureatów w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum:

Miejsce I – Aleksander Kodrzycki – uczeń SP nr 12,

Miejsce II – Miłosz Krawczyk – uczeń SP nr 12, Miejsce

III – Natalia Chrabąszcz – uczennica SP nr 12,

Miejsce I – Zuzanna Chmielewska – uczennica Zespołu Szkół Pijarskich,

Miejsce II – Beata Perzanowska – uczennica Gimnazjum nr 2,

Miejsce III – Kamil Topolski – uczeń Gimnazjum nr 2.

I MIEJSCE dla SIÓDEMECZKI i nagroda za najlepszą kreację aktorską

Email Drukuj PDF

W piątek (28 lutego br.) w Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu odbył się VII Przegląd Grup Artystycznych GIM ART 2014.

Jury pod przewodnictwem Mirosław Siedlera, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, nie miało wątpliwości i przyznało naszej grupie teatralnej SIÓDEMECZKA bardzo wysokie I miejsce. Ponadto Dominika Romanowska z klasy 3d otrzymała indywidualne wyróżnienie, nagrodę za najlepszą kreację aktorską. Zespół (Dominika Romanowska, Klaudyna Lelukiewicz, Patrycja Stępień, Magdalena Witkowska – 3d, Adrian Albrecht – 2d) pod wodzą opiekuna pana Radosława Dmowskiego zaprezentował sztukę Aleksandra Fredry pt. „Zrzędność i przekora”. Już niedługo (10 marca br.) SIÓDEMECZKA zaprezentuje nagrodzony repertuar na szkolnej scenie. Uczniowie wszystkich klas - łączcie się!

Uroczytości podczas Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Email Drukuj PDF

1 marca uczniowie Siódemki włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To młode Święto ma na celu wprowadzenie do powszechnej świadomości pamięci o ludziach, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu, ponosząc najwyższe ofiary w walce o naszą wolność i niepodległość.  W dniu 1 marca złożylismy hołd i kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Grota Roweckiego w Elblągu.

Opiekunami uczniów koła historycznego były Panie Dorota Kamm i Joanna Rucińska oraz uczniów klas I  Panie Sylwia Baranowska i Beata Dziemidowicz.