Gimnazjum nr 7 w Elblągu

Z dniem 16 marca 2013 r.obecna wersja strony szkoły zakończyła aktualizację. Wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim rodziców, uczniów i nauczycieli zapraszamy do zapoznania się z nową wersją serwisu, który jest dostępny pod adresem www.gimnazjum7.elblag.pl

Odwiedza nas  

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  • PDF

KLASY III Uroczystość Wręczenia Świadectw ukończenia szkoły dla uczniów klas III rok szkolny 2011/2012 dnia 28 czerwca 2012r. (czwartek) o godz. 16.30 w sali 215 Elbląskiej Uczelni Ekonomiczno – Humanistycznej przy ul. Lotniczej.

Klasy I i II Wręczenie świadectw ukończenia klasy I i II - dnia 29 czerwca (piątek) o godz. 9.00 w budynku Gimnazjum nr 7.

Aktywni - wolni od uzależnień

  • PDF

 

W piątek 15.06 2012 odbyło się uroczyste zakończenie projektu finansowanego przez Departament Społeczny Urzędu Miasta Elbląga „Aktywni – wolni od uzależnień”. W trakcie spotkania można było obejrzeć przedmioty ozdobione metodą decoupage, oraz zdjęcia z zajęć zorganizowanych w ramach projektu:

• Sekcja Wspinaczkowa Gimnazjum nr 7 – Zajęcia odbywały się na profesjonalnej sztucznej ściance wspinaczkowej oraz w skałach w okolicach Jeleniej Góry
• Fabryka Fajnych Rzeczy – wyroby wykonane metodą decoupage oraz wyplatanie koszyków z gazet Zostały wręczone drobne upominki wykonane własnoręcznie przez młodzież naszego Gimnazjum sponsorowi projektu – Departament Społeczny UM Elbląg, Dyrekcji Gimnazjum nr 7 oraz prowadzącym zajęcia z młodzieżą i wspierającym nauczycielom naszej szkoły. Nagrody i dyplomy za aktywny i twórczy wkład w działania „Aktywnych – wolnych od uzależnień” otrzymali uczniowie:

1. Boniecka Kamila

2. Borowski Krystian

3. Jasińska Oliwia

4. Jurkowski Sebastian

5. Łukaszczyk Michalina

6. Machajewska Patrycja

7. Orłowska Daria

8. Rostankowska Monika

9. Sylwestrzak Jakub

10. Tomasik Mirela

11. Zielińska Adrianna

12. Zimowska Emilia Dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję na kontynuację programu w przyszłym roku szkolnym.

fotorelacja

Wizyta w Wilczym Szańcu

  • PDF

W ramach projektu Historie ocalone do  Wilczego Szańca w Gierłoży udala się reprezentacja z klas pierwszych, która wraz z uczniami z Gimnazjum nr 2 i 8 miała okazję obejrzeć ruiny głównej kwatery Adolfa Hitlera w Prusach Wschodnich. Uczestnicy mieli równiez okazję zobaczyć klasztor w Świętej Lipce. W projekcie uczestniczyły klasy IB i ID.

fotorelacja

 

Dzień sportu i Języków obcych

  • PDF

 

W miniony piątek w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Sportu połączony z Dniem Języków Obcych. W ośmiu konkurencjach sportowych rywalizowały ze sobą reprezentacje poszczególnych klas. Po podsumowaniu wyników za wszystkie konkurencje, zwyciężyła klasa II A zdobywając 68 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja z klasy II B z 64 punktami na koncie. Trzecie miejsce przypadło klasie II c ( 60 punktów ). Relację z Dnia Jęzków Obcych podamy w późniejszym terminie. Również w tym dniu zakończono i podsumowano projekt edukacyjny: Aktywni - wolni od uzależnień promowany w lokalnym środowisku przez zespół pedagogów szkolnych naszego gimnazjum.

wyniki konkurencji sportowych

fotorelacja

Aktywni - wolni od uzależnień

  • PDF

15 czerwca o godz. 12 w Gimnazjum nr 7 w Elblągu odbędzie się uroczyste podsumowanie działań związanych z projektem finansowanym przez Departament Społeczny Urzędu Miasta Elbląga. W trakcie spotkania zaprezentujemy wyroby sztuki użytkowej wykonane przez uczestników zajęć „Pracowni artystycznej”, wystawę zdjęć z zajęć sekcji wspinaczkowej oraz z wyjazdu uczestników projektu na skalną wspinaczkę w okolice Jeleniej Góry. W tym dniu uczniowie, którzy wykazali się największym zaangażowaniem w działania związane z projektem „Aktywni – wolni od uzależnień” otrzymają nagrody. W programie przewidujemy również wypuszczenie 200 czerwonych balonów jako symbolu protestu przeciw przemocy oraz poczęstunek dla zaproszonych gości. Nasze działania rozpoczęliśmy już w roku 2011, natomiast projekt realizowany jest od stycznia 2012. Był to czas odkrywania talentów, wzmacniania mocnych stron, zdobywania nowych umiejętności przez uczniów. Jednym z celów programu było wzmacnianie konstruktywnych cech osobowości oraz budowanie poczucia własnej wartości. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży naszego gimnazjum, która w sposób wartościowy spędzała swój wolny czas. W czasach, kiedy bierność, pasywność, niechęć do jakiejkolwiek aktywności jest coraz częstszym problemem wśród młodzieży, mogliśmy obserwować w naszej szkole wzrost optymizmu młodzieży biorącej udział w zajęciach, większą chęć działania i poczucia własnej wartości. Młodzież wyrabiała w sobie motywację do podejmowania wysiłku, poszukiwania własnych, mocnych stron. Zajęcia pozwalały nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, skutecznego obniżania napięć emocjonalnych i regulowania własnych emocji. Chcielibyśmy tym spotkaniem podkreślić wielką potrzebę organizacji takich zajęć w naszej szkole, gdzie uczniowie biorąc udział w projekcie „Aktywni – wolni od uzależnień” odnaleźli swoje miejsce i zmienili swój styl życia.

Anna Arlik, psycholog Gimnazjum nr 7

Nowe numery telefonów

  • PDF

Nowy numery telefonóww Gimnazjum nr 7

 

1. Dyrektor 55 625 88 20

2. Sekretariat szkoły 55 625 88 21

3. Fax szkoły 55 625 88 23 - tel. 55 642 75 60 działa tylko do września

4. Księgowość 55 625 88 22

5. Pokój nauczycielski 55 625 88 25

6. Pokój gospodarczy 55 625 88 24

7. Pedagog 55 625 88 26

8. Doradca zawodowy 55 625 88 27

Facebook fans

O nas

Szanowni Państwo!

Z ogromną radością witamy Was na stronie internetowej Gimnazjum nr 7 w Elblągu. Przygotowaliśmy tę stronę z myślą o dostarczeniu Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących funkcjonowania szkoły.
Mamy nadzieję, że serwis nasz stanie szczególnie pomocny Wam, Drodzy Rodzice, Gimnazjaliści i pozwoli znaleźć odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości.
Pragniemy byście Państwo poznali również nas, bowiem nasze gimnazjum, to miejsce, w którym czujemy się wartościowymi ludźmi w myśl słów:
„Aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem,
ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał,
aby umiał bardziej być z drugim i dla drugiego”.
Na najbliższy czas życzymy Państwu, a także sobie, wiele wytrwałości, cierpliwości i sukcesów.

        Z nadzieją na obustronną współpracę
              Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne

Kontakt z nami

Gimnazjum nr 7 w Elblągu

ul. Lotnicza 12

82-300 Elbląg

tel/fax 55 625 88 21


Email : gim7lot12elblag@wp.pl
www.gimnazjum7.elblag.pl


stat4u